Reünie oud-jeugdleden en jeugdbegeleiders groot succes!

terug naar overzicht

Donderdag, 15 juni 2023

Fanatieke deelnemers koppelwedstrijd, een onverwachtse vangst tijdens de boottocht, veel gezelligheid tijdens de barbecue en een feestavond met een hilarische quiz over 22 jaar jeugdafdeling. De reünie in een aantal steekwoorden.

De aanleiding
Na maandenlange voorbereiding was het zaterdag 10 juni 2023 dan eindelijk zover: de reünie van oud-jeugdleden en (oud-)jeugdbegeleiders. Ook sponsoren en oud-sponsoren van de jeugdafdeling waren uitgenodigd. De aanleiding: Begin 2001 is de jeugdafdeling van H.S.V. 'De Leede' opgericht en binnen enkele jaren was er een jaarprogramma met uiteenlopende activiteiten voor (beginnende) jeugdvissers uit de gemeente Teylingen en omgeving. Alhoewel tijden zijn veranderd, plukken we vandaag de dag nog de vruchten van dat succes. 22 jaar later is er nog een reden om iets te vieren: H.S.V. 'De Leede' bestaat 75 jaar. Een uitgebreid verslag van deze onvergetelijke dag door Peter Duijnhoven, één van de oprichters van de jeugdafdeling. Let op, de tekst gaat steeds onder de foto's verder. 

          

Fanatisme bij de koppelvissers
Zaterdag 10 juni 2023 om 8:00 uur: het dagprogramma start met het koppelvissen. Negen koppels hadden zich aangemeld om de strijd tegen elkaar aan te gaan. Leuk detail: de loting vond plaats met de lootjes (filmbusjes) en tas die 22 jaar voor de eerste jeugdwedstrijd na de oprichting van de jeugdafdeling werden gebruikt. Aan de Ringsloot in Sassenheim gingen negen koppels, waaronder een dameskoppel, de strijd tegen elkaar aan. Nog even fanatiek als vroeger werd vooraf de tactiek doorgenomen (maken we twee voerplekken, wie begint er dichtbij, met welk aas starten we) en kon om 9:00 uur de wedstrijd beginnen. Het koppel Gert-Jan Heemskerk en Tristan Robers had zelfs een trouwe viervoeter als mascotte mee. 
Al snel vingen alle koppels klein vis en enkele een mooie ruisvoorn als bonus. Het nadeel van de zonovergoten ochtend was dat veel mensen al vroeg gingen varen. Gelukkig passeerden de meeste boten netjes aan de overkant van de Ringsloot waardoor de koppels onverstoord konden doorvissen. Menige zwartbekgrondel werd gevangen maar de (grotere) witvis was lastig te vangen. Sommige koppels veranderden daarom zelfs een half uur voor het einde van de wedstrijd nog van tactiek: aan de kant torrepikken op zwartbekgrondels. 
Na 2,5 uur was daar het eindsignaal en kon de telling en weging beginnen. Het herenkoppel Erwin van der Meij & Tim van Uitert en het dameskoppel Demi Kerkvliet en Britt de Zwart hadden respectievelijk het hoogste gewicht en meeste vissen gevangen. Welk koppel is de winnaar? Lees snel verder...

          

Onverwachte vangst tijdens boottocht
Na de koppelwedstrijd verzamelden een groep oud-jeugdleden & jeugdbegeleiders zich bij de schuit van Metaalbewerking Heemskerk in de Veerpolder. De uitgelezen middag om te gaan varen maar daar dachten meer mensen zo over, wat een drukte op het water! Onder het genot van een frisdrankje loodste schipper Kees Heemskerk de groep over de Warmondse wateren. Tijdens de gezellige boottocht kwamen de vele mooie visstekken die we passeerden en bijbehorende ‘grootse’ vangsten van vroeger aan bod.
Op het programma stonden een clinic ‘karperrigs maken’ (door Pom van der Heijden), clinic roofvissen met shads (door Kees Heemskerk) en clinic ‘dropshotlijntjes knopen’ (door Peter Duijnhoven), maar vindt eerst maar eens een plek om aan te meren. Gelukt! Opvallend was de leergierigheid van de oud-jeugdleden. En daar stond ineens Olaf Heemskerk met een kromme hengel in zijn hand. Een prachtige dril met een mooie snoek als resultaat volgde. Even snel een groepsfoto maken en de snoek kon weer zwemmen.

          

Gezellige barbecue
Vanaf 17:00 arriveerden zo'n zestig oud-jeugdleden en jeugdbegeleiders op het mooie terrein van de Warmondse IJs- en Skeelerclub. 
Het welkomstwoord van voorzitster Caroline Doesburg was enerzijds hartelijk en anderzijds zorgwekkend: De jeugd heeft de toekomst maar kan zij dan nog wel bij H.S.V. 'De Leede' leren vissen. Hiervoor zijn jeugdbegeleiders/VIScoach nodig want de huidige jeugdcommissie kan enerzijds de jeugdactiviteiten niet alleen organiseren en stopt anderzijds binnenkort met het jeugdwerk. De jeugd moet bij 'De Leede' kunnen leren vissen, nu en in de (nabije) toekomst. Wil jij daaraan een bijdrage leveren? Laat het ons graag weten!

Na de oproep van Caroline konden de aanwezigen genieten van een lekker stukje vlees of vis, stokbroodje kruidenboter en diverse overheerlijke salades. Tijdens al dat lekkers kwamen tal van leuke gebeurtenissen tijdens de verschillende activiteiten waaronder de jeugdviskampen ter sprake. Ook waren de aanwezigen zeer geïnteresseerd in de fotocollages en clubbladen van 22 jaar jeugdafdeling. 

                      

Feestavond met hilarische quiz 
De barbecue ging geleidelijk over in de feestavond die vanwege het prachtige weer buiten plaatsvond. De jukebox was al enige uren in gebruik: van ABBA tot Peter Koelewijn klonk vrolijk uit de speakers. Rond 9:00 uur werden de aanwezigen toch eventjes naar binnen geroepen. Het was tijd voor de Kahoot-quiz: 22 vragen over 22 jaar jeugdafdeling H.S.V. 'De Leede'. Ook hier ging het er fanatiek aan toe. Nota bene, hoe sneller je een juist antwoord geeft, hoe meer punten je krijgt. Sommige vragen waren voor de meeste deelnemers best lastig en drie vragen uit de uitspraken top 3 hilarisch: 
  1. Welke jeugdlid zei ooit “Hé pa, die dode vis leeft nog!”
  2. Wiens broertje vroeg tijdens een clinic lokvoer maken: "Waarom zeven, het kan toch ook acht zijn?"
  3. Wie vroeg tijdens een jeugdcursus karper: "Meneer Wowijs, waarom zijn er eigenlijk karpers?
Net als bij de koppelwedstrijd werd het een spannende strijd. Team Rick Versluys ging met de enorme bokaal naar huis. 

Demi & Britt winnen koppelwedstrijd
Tijdens de feestavond werd het koppelvissen nabesproken en de wens voor een jaarlijkse koppelwedstrijd van oud-jeugdleden duidelijk: "Volgend jaar winnen wij van jullie!" Wie weet kan die wens gerealiseerd worden. Maar eerst de vraag: Welk koppel heeft deze wedstrijd gewonnen? Met slechts 1 punt meer dan het koppel Erwin - Tim ging de zege naar het dameskoppel Demi - Britt. Zij waren alle mannen te slim af, girlpower! Op de derde plaats eindigde niet onverdienstelijk het koppel Gert-Jan Heemskerk en Tristan Robers. 

            

Dankwoord
Het was nog lang gezellig op de feestavond! Zonder jullie, de enthousiaste deelnemers, had de reünie niet zo'n groot succes geweest. Daarnaast wil ik namens de organisatie in het bijzonder bedanken (in willekeurige volgorde): 
  1. Alle vrijwilligers die een bijdrage aan de organisatie van deze reünie hebben geleverd; 
  2. De Warmondse IJs- en Skeelerclub voor het beschikbaar stellen van haar prachtige terrein en clubgebouw; 
  3. Johan en Ria Heemskerk van Metaalbewerking Heemskerk voor het mogelijk maken van de boottocht; 
  4. Roy van Velzen van Aircare Airconditioning die zijn koelwagen ter beschikking heeft gesteld. Zeer gewenst met het warme weer;
  5. Alle sponsoren voor hun (financiële) steun in al die jaren;
  6. De deelnemers voor hun enthousiasme en mooie verhalen over hoe zij het jeugdvissen bij H.S.V. 'De Leede' hebben ervaren. 

Fotoalbum
Beelden zeggen vaak veel meer dan woorden. Op onze Facebookpagina staat komend weekend een selectie van de mooiste en leukste foto's. Alle deelnemers krijgen binnenkort per mail een link naar het volledige fotoalbum. Graag tot ziens aan of op het water! Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies