VIScoaches leiden tijdens cursus 'Vissen voor kids' talenten op

terug naar overzicht

Dinsdag, 23 april 2024

Tien jonge vissertjes maakten vrijdagavond 12 april met elkaar kennis tijdens het spel 'Wat ben ik?' Een leuke start van van de cursus 'Vissen voor kids' van H.S.V. 'De Leede'.

Beginnende sportvissers hebben een helpende hand nodig om te zorgen dat ze goed leren vissen (en dus vangen) én verantwoord met hun vangst om leren gaan. H.S.V. 'De Leede' ziet dit als haar belangrijke taak en organiseert daarom de cursus ‘Vissen voor kids’. Het ervarend leren vissen met de vaste hengel staat in deze cursus voor beginnende jeugdvissers van 8 tot 13 jaar centraal. Goed leren vissen doe je tenslotte met de vaste hengel.

SOORTEN HERKENNEN
Met behulp van de zoekkaarten 'Vissen', 'Waterdiertjes' en 'Waterplanten probeerden de deelnemers door elkaar vragen te stellen erachter te komen welke soort vis, waterdiertje of waterplant zij op hun rug hadden. Een leuke, speelse manier om te leren herkennen wat er zoal leeft in de fascinerende onderwaterwereld. 

LESPAKKET ZOETWATERVISSEN
De zoekkaarten zijn onderdeel van het lespakket Zoetwatervissen dat elke opgeleide VIScoach gratis bij Sportvisserij Nederland kan bestellen voor jeugdactiviteiten zoals de cursus 'Vissen voor kids'. Een prachtig lespakket met een werkboekje met interessante vragen over vissen en hun leefomgeving. Niet voor niets gaven de deelnemers deze cursusavond antwoord op de belangrijkste vragen van het werkboekje. 

LEREN ONTHAKEN
Een van de belangrijkste onderdelen van de basiscursus 'Vissen voor kids' is het leren onthaken. Het eerste dat je daarvoor doet, is je handen nat maken. De vis heeft een natuurlijke beschermlaag in de vorm van slijm. Deze slijmlaag beschermt de vis tegen schimmels, bacteriën en andere parasieten. Met behulp van een kunstvis oefenden de deelnemers hoe zij met een hakensteker, een ideaal hulpmiddel, het haakje uit de bek van vis kunnen duwen.

De tekst gaat onder de foto's verder!

          

DE VASTE HENGEL
Na de visherkenning was het tijd om meer te komen over de verschillende soorten vaste hengels en wat je verder allemaal nog hebt om daarmee te kunnen vissen. Onder begeleiding van jeugdcoördinator Frank Kerkvliet en met behulp van het handige ringboekje 'Vissen Doe Je Zo – De Vaste Hengel' verzamelden de vissertjes in opleiding alle benodigde materialen. 

HET MAKEN VAN EEN VISTUIGJE
Om met de vaste hengel te kunnen vissen, heb je natuurlijk een kant-en-klaar vistuigje nodig. Maar waar bestaat een tuigje uit en hoe kun je het zelf maken? De deelnemers leerden het van de aanwezige VIScoaches. Erg leuk en leerzaam, ook voor de aanwezige ouders/verzorgers. Wij vinden dat erg nuttig omdat zij hun kinderen ook thuis kunnen helpen met de voorbereidingen voor het vissen waaronder het maken van de benodigde materialen zoals een tuigje. 

Deelnemers cursus 'Vissen voor kids' maken zelfstandig een witvistuigje. De tekst gaat onder de foto's verder. 


          

HET VERVOLG
Zondagochtend 21 april vond deel 2 van de cursus 'Vissen voor kids' plaats. Daar werd het geleerde onder begeleiding van de VIScoaches in de praktijk gebracht. Respect voor vis en natuur stonden daarbij centraal. Er was aandacht voor het inrichten en opbouwen van je visstek, het klaarmaken/bevochtigen van lokvoer, de verschillende aassoorten, het scherp zetten van je dobber, het goed peilen van je dobber, het voeren en aas aan je haakje zetten. Helaas werkten de vissen deze ochtend niet mee waardoor we de jeugdvissers in opleiding (nog) niet in het echt een visje konden leren onthaken. Maar desondanks zijn alle deelnemers met vlag en wimpel voor de cursus 'Vissen voor kids' geslaagd en gingen ze trots met hun diploma op de foto. 


Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies